DİSİPLİN KURULU ÜYESİ – Barış ONDAŞ

1980 Samsun doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Samsunda tamamladı. Aşçılık mesleğine olan ilgisi Samsun Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Aşçılık bölümünde okumasıyla başladı. Lise yıllarından itibaren çeşitli mutfaklarda çalışmaya başladı. Üniversite öğrenimini Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Aile Ekonomisi ve Beslenme Alanında, Yüksek Lisansını ise yine Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde beslenme alanında tamamladı. Kız Meslek Liseleri Yiyecek İçecek Hizmetleri, otelcilik turizm meslek liseleri alan öğretmeni ve Adnan Menderes Üniversitesi Yiyecek İçecek Hizmetleri alan öğretmeni olarak derslere girdi.

Kuruluşundan beri başkan yardımcısı olarak görev aldığı Gastronomi Derneğiyle birlikte ülkemizde ve Avrupa’nın birçok ülkesinde aşçılık yarışmalarına katıldı ve madalyalar kazandı.

2006 yılından beri Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan öğretmeni olan Barış Şef, hâlâ Ankara’da, Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak çalışmaktadır.


DİSİPLİN KURULU ÜYESİ – Pelin URAL

Pelin URAL şefimiz 1990 Antalya doğumlu. Düz lise eşit ağırlık mezunu olan Pelin Ural bu mesleğe 2007 yılında başlamıştır. Liseden sonra milli eğitim üzerinden aşçılık kursuna giderek ilk meslek hayatına staj ile başlamıştır. Limak Limra Hotel’de 1 senelik bir staj döneminden sonra Limak Lara Hoteld’e comiliğine başlamıştır. 1 sene görev yaptıktan sonra meslek hayatına Manavgat Royal Drogon otelde devam etmiştir. 2 sene boyunca aşçılık yaparak dömi chef pozisyonu alarak bir kademe daha yükselmiştir.

Antalya’ya geri dönerek Rixos grubuna dâhil olmuştur. Rixos Sungate Hotel’de pastane bölümünü seçip 5 sene boyunca aktif görev almıştır. Rixos bünyesinde 2008-2013 yılları arasında Libya’da düzenlenen Arap Birliği Zirvesi Bağdat Greenzone’de ve NATO birliği zirvelerinde görev yapmıştır. Değişik birçok otelde mesleğine devam edip kısım şefliğine kadar ulaştıktan sonra turizm hayatına son verip, 2019 yılında GastroAntalya‘nın kurulucuğunu yaparak, organizasyonun Türkiye’nin en prestijli yarışması haline getirilmesine ve dünyada saygın bir yer edinmesine öncülük etmiştir. 2020 yılında GastroAntalya’nın devamı olarak birlikte Kitchen World Academy mutfağını kurmuş profesyonel şef ve şef adaylarına ileri ve temel mutfak eğitimleri vermektedir.

2023 yılında ANFED’e katılarak disiplin kurulu asil üyelik görevi almıştır.


DİSİPLİN KURULU ÜYESİ – Pınar ARAN

Ankara doğumlu Pınar Aran, üniversitenin İktisat bölümünden mezun olmuş, Savunma Sanayiinde ihale uzmanı olarak çalışmış ve görevinden ayrılarak kariyerine yenilebilir sanat ve pastacılık alanında devam etmiştir. Bu kapsamda eğitimini de tamamlamış ve ulusal yarışmalarda aldığı dereceler sonrasında Türkiye Aşçılar Federasyonu Milli Takım bünyesinde şeker artisti olarak görev almıştır. Takımı adına katıldığı tüm Uluslararası yarışmalarda altın madalya kazanmıştır. Kişisel sponsoru olan firmanın Dubai, Çin ve Hindistan fuarlarında demo şefi olarak görev almıştır. Bunun yanı sıra Gastronomi Derneğinin tüm organizasyonlarında eğitmen şef olarak çalışmıştır. İspanya’da yaşadığı dönem boyunca Pinar Aran Cake Design adı altında eğitimlerini sürdürmüştür. Türkiye döndüğünde ise ANFED Federasyonu bünyesinde faaliyet gösteren APATDER’in kurucu üyeleri içinde yerini almıştır. Aynı zamanda Gastronomi Derneğimiz ile yürütülen tüm orga-nizasyonlarda halen eğitmen şef olarak görev almakta ve çeşitli workshoplar düzenlemektedir. Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Pastacılık ve Ekmekçilik ile Aşçılık bölümlerinde Öğretim Görevlisi olarak çalışan Aran, aynı üniversitenin Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde tezli yüksek lisansına devam etmektedir.Aldığı Ödüllerin Bazıları:

*Lüksemburg Dünya Kupası 2022 “Mr. and Mrs. Tree” /Altın Madalya*Lüksemburg Dünya Kupası 2018 “Little Forest Gnome and The Fearless Knight”/ Altın Madalya

*IKA Olimpiyatları 2016 Almanya “Dreams of Adaeze” /Olimpiyat Altın Madalyası | *IKA Olimpiyatları 2016 Almanya “King Nothing” /Olimpiyat Altın Madalyası

*IKA Olimpiyatları 2016 Almanya “Dragon and Witch” / Olimpiyat Altın Madalyası | *10.Uluslararası Aşçılık Yarışması Yunanistan “The Goddness Tree” / Altın Madalya

*10.Uluslararası Aşçılık Yarışması Yunanistan “The Gnome’s Love” / Altın Madalya | *İstanbul Uluslararası Gastronomi Yarışması 2016 “Spawn in Hell” /Altın Madalya

*Cake Show İstanbul 2015 “Yeşilçam Şekerleri” /Profesyonel Kategoriikincilik Ödülü